Templates by BIGtheme NET

39 viktima dhe 1237 raste të reja lidhur me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar buletinin e të dhënave mbi pandeminë të shkaktuar nga Covid-19.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3 200 teste te dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1237 kanë rezultuar pozitivë, ose 39 për qind e testeve.

Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 39 pacientë, ndërsa janë shëruar 748 persona.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*