Vendosni fjalën kyçe....

Djokovic mund Aleksander Zverev dhe kalon në finale të turneut të Londrës

Serbi numër një i botës në tenis mundi gjermanin Zverev 6-3 7-6 (7-4) në Arenën O2 në Londër.

Djokoviç, duke kërkuar një titull të gjashtë për barazimin rekord në turneun në fund të sezonit, u shty shumë më shumë në setin e dytë, por ngriti nivelin e tij në kohën vendimtare në barazimin.

Ai do të luajë ndaj Dominic Thiem të Shtunën në 14:00 GMT.

Kampion i US Open Thiem përparoi në turneun e Grupit Londër 2020 me Djokovic duke kaluar në pozitën e dytë në Grupin Tokio 1970.

Gjysmëfinalja tjetër është midis Rafael Nadal dhe Daniil Medvedev.

Unë u ndjeva mirë. Në setin e parë ai kishte disa raste të pikave të pushimit dhe unë arrita të shërbej mirë në momentet e rëndësishme,” tha 33-vjeçari Djokovic.

Në kontrast me ndeshjen kundër Daniil, gjeta goditjet e duhura në kohën e duhur. Kam respekt të jashtëzakonshëm për Sascha, i cili është një lojtar i shkëlqyeshëm”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *