Templates by BIGtheme NET

19 viktima dhe 711 raste të reja lidhur me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku në 24 orët e fundit regjistruan 19 të vdekur nga COVID-19.

Ndërsa u konfirmuan edhe 711 raste të reja në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 711 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.“- thuhet në njoftimin e tyre

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*