Templates by BIGtheme NET

Sërish protesta në Gjermani, në shesh dalin përkrahësit e masave anti-covid dhe kundërshtarët

Sërish protesta në Gjermani – si përkrahësit e masave të Coronës dhe kundërshtarët e tyre dalin në rrugë

Në Lajpcig janë mbledhur të shtunën disa qindra vetë për të dalë kundër një mitingu të thirrur nga lëvizja protuestuese kundër masave kufizuese të Coronës.

Rrjeti “Lajpcigu zë vend” kishte thirrur për demonstratën në tre sheshe të qytetit.

Ndërsa në sheshin Kurt Masu ishin mbledhur protestuesit që refuzojnë masat e Coronës. Policia ishte prezente me një prezencë masive për të ndalur çdo incident.

Vetëm para dy javësh një protestë e lëvizjes së lateralistëve shkaktoi debate masive në Lajpcig”.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*