Templates by BIGtheme NET

Liga e Kampionëve/ Real Madrid humbet përballë Shakhtar, rrezikon kualifikimin në fazën tjetër

Real Madrid ka humbur sfidën e sotme përballë Shakhtar Donetsk në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ukrainasit fituan 2-0 përballë galaktikëve, duke marrë 3 pikë të arta për një vend në fazën tjetër të kompeticionit.

Me këtë humbje galaktikët rrezikojnë kalimin pasi tashmë ndodhen me pikë të barabrta me ukrainasit që mbajnë vendin e dytë.

Golat e sfidën u shënuan nga Detinho dhe Solomon.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*