Templates by BIGtheme NET

13 humbje jete në vend, 782 raste të reja me Covid-19

13 persona kanë humbur jetë në Shqipëri 24 orët e fundit për sa i përket pandemisë Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nga 2256 testime të kryera së fundmi janë gjetur 782 raste të reja me koronavirusin e ri.

Viktimat e fundit janë 2 qytetarë nga Fieri, 2 qytetarë nga Vlora, 2 nga Berati, 2 nga Durrësi, 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Lushnja, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Pogradeci dhe 1 qytetar nga Korça.

Në 4 spitalet covid në Tiranë po trajtohen 480 persona nga të cilët 33 janë në terapi intensive me 14 të intubuar.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*