Templates by BIGtheme NET

Milani fiton me përmbysje ndaj Celtic, të gjitha rezultatet e para në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e fashës së parë të orarit në Ligën e Evropës.

Kështu Milani ka arritur të marrë një fitore me përmbysje ndaj Celtic në sfidëne  luajtur në San Siro.

Kuq e zinjtë u gjendën në presionin e shpejtë të miqëve skocezë të cilët shënuan dy gola të njëpasnjëshëm duke u befasuar në minutën e 7 me Rogic dhe më pas në minutën e 14 me Eduard.

Më pas në minutën e 24 Calhanoglu do ngushtonte shifrat nga një goditje nga jashtë zonte, dhe dy minuta më pas Castillejo do barazonte rezultatin.

Më pas në pjesën e dytë Hauge do shënonte golin e tretë për ti vënë vulën Brahim Diaz në minutën e 82.

Në sfidat e tjera bie në sy barazimi 3-3 i Tottenham ndaj Lask.

Rezultatet:

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*