Templates by BIGtheme NET

Haradinaj: Koalicioni mes AAK-së dhe Vetëvendosjes është i mundshëm

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi mbrëmjen e sotme se koalicioni në AAK-së dhe Vetëvendosjes është i mundur.

Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet vullnet i Vetëvendosjes. Ata e vlerësojnë a kanë nevojë ose jo nëse i fitojnë zgjedhjet ose ne nëse i fitojmë vlerësojmë a kemi nevojë a jo. Por është e mundshme, është opsionale’, tha Haradinaj në ‘Rubikon’.

Për një qeveri të ardhshme Kurti, pritshmëritë janë të mëdha thotëkreu i AAK-së.

Edhe sot mendoj se është një shpërputhje e madhe në mes të premtimeve politike elektorale të një popullizmi të shprehur. Pra kur je kryeministër është bukur vështirë me e rikthy këtë pritshmëri të qytetarëve”- theksoi ai.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*