Templates by BIGtheme NET

Qetësohen gjakrat mes Greqisë dhe Turqisë, bisedimin rinisin më 25 janar

Raundi i ri, i 61-të i bisedimeve eksploruese midis Athinës dhe Ankarasë do të fillojë në 25 Janar në Stamboll, njoftoi Ministria e Jashtme e Greqisë të hënën në mbrëmje.

Duke folur nga Lisbona më herët të hënën, Kryeministri Kyriakos Mitsotakis tha se ai shpresonte që bisedimet të niseshin nga aty ku u ndalën në Mars 2016, kur raundi i fundit u prish.

Mitsotakis tha se Athina kërkon një marrëdhënie të frytshme me Ankaranë, duke shtuar se vendi do të diskutojë çështjen e zonave detare të diskutueshme.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*