Templates by BIGtheme NET

Emërohet drejtori i ri i Policisë së Kosovës, kush e zë vendin e Qalajt

Pas shkarkimit të Rashit Qalajt si drejtor i Përgjithshëm i Policisë në Kosovë, vendin e tij e ka zënë Samedin Mehmeti. Deri sot, Mehmeti ka mbajtur postin e zv.drejtorit të Policisë.

Ai ka lindur në Prishtinë në vitin 1972.

Ka një diplomë në Jurisprudencë nga Universiteti i Prishtinës.

Më tej Mehmeti ka kryer një specializim dhe magjistraturën në Fakultetin e Shkencave të Kriminalistikës, në Universitetin e Sarajevës.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*