Templates by BIGtheme NET

Trump bën thirrje që të qetësohen tensionet: Nuk jam për dhunë

Presidenti Trump të Mërkurën bëri thirrje për “të gjithë Amerikanët” për të ndihmuar në “lehtësimin tensionet dhe qetësinë”, duke thënë se ai nuk “qëndron për dhunë” të asnjë lloji “- dhe ai po kërkon nga “Firmat e mëdha të Teknologjisë” që të bashkohen me përpjekjet.

Në zërat e raporteve për më shumë demonstrata, unë nxis që të mos ketë dhunë, asnjë shkelje të ligjit dhe asnjë vandalizëm të çfarëdo lloji,” tha presidenti në një deklaratë për Fox News. “Kjo nuk është ajo për të cilën unë qëndroj dhe nuk është ajo që Amerika përfaqëson. Unë i bëj thirrje të gjithë amerikanëve të ndihmojnë në zbutjen e tensioneve dhe qetësimin e humorit. Faleminderit.”

Një këshilltar Trump i tha Fox News se deklarata do të dalë si një email nga zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë. Shtëpia e Bardhë do të përpiqet të postojë deklaratën në të gjitha llogaritë zyrtare të Trump në mediat sociale.

Këshilltari gjithashtu i tha Fox News se deklarata do të postohej dhe shpërndahej në të gjitha fushatat e Trump dhe llogaritë politike.

Presidenti Trump po u kërkon të gjithë Amerikanëve që të bashkohen me të për të siguruar që të ketë një tranzicion të rregullt dhe paqësor javën e ardhshme,” i tha një këshilltar i lartë Trump Fox News-it. “Presidenti Trump po kërkon gjithashtu që kompanitë e mëdha teknologjike të bashkohen me të në këtë përpjekje.”

Këshilltari shtoi: “Kjo është një kohë kritike në historinë e kombit tonë dhe sigurisht që të gjithë mund të bashkohemi për të dhënë këtë mesazh të rëndësishëm dhe të mos vazhdojmë të luajmë politikë partiake“.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*