Vendosni fjalën kyçe....

Australia Open në “karantinë”, 47 sportistë me Covid në dy chartera


Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur apo luajtur.

Shkak janë bërë rastet pozitive me COVID-19 në 2 charter që udhëtonin drejt Melbourne. 24 udhëtonin nga SHBA në Melbourne, kurse 23 të tjerë nga Abu Dhabi në Melbourne.

Tashmë nuk dihet fati i Australia Open teksa dhe organizatorët nuk kanë dhënë një shpresë paraprake për tenistët.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet