Vendosni fjalën kyçe....

Skënderbeu ndal Vllazninë, Partizani fiton ndaj Kukësit


Skënderbeu ka arritur të ndalë Vllazninë, kryesuesen e Superligës në një barazim 1-1.

“Ujqërit e Dëborës” shënuan me Dowouna në minutën e 8’ ndërsa shkodranët barazuan me Dilaver nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 58.

Në sfidën tjetër Partizani fitoi 1-2 përballë Kukësit. Cinari në minutën e 63 dhe Murataj në minutën 88 i dhanë fitoren “demave të kuq”, ndërsa Limaj në minutën e 90 ngushtoi rezultatin për Kukësin.

Me këtë fitore Partizani ngjitet në vendin e dytë dhe kërcënon pozitat e Vllazninë në krye me vetëm 4 pikë larg.

Ndërkohë Skënderbeu mban vendin e fundit me 13 pikë po aq sa Apolonia. Kukësi nga ana tjetër qëndron në vendin e 5 të tabelës.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet