Vendosni fjalën kyçe....

Fauci thotë se maskat e fytyrës mund të jenë të nevojshme edhe në vitin 2022: Normaliteti i ri


Këshilltari shëndetësor i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci, ka shkaktuar një tërbim të ri në internet duke thënë se njerëzve në SHBA mund t’u kërkohet të mbajnë maska ​​për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga Covid-19 edhe në vitin 2022.

Duke dalë në CNN, Fauci u pyet të dielën për të përcaktuar “normalitetin” që ai dhe presidenti Joe Biden kanë premtuar drejt fundit të këtij viti, pasi gjithnjë e më shumë njerëz vaksinohen.

I ngacmuar posaçërisht nëse maskat do të ishin pjesë e përditshme e jetës vitin e ardhshëm, Fauci e deklaroi të hapur për këtë mundësi.

“Është e mundur që kjo të ndodhë. Kjo varet nga ajo që kuptoni me normalitet.” – tha ai.

Fauci shtoi se, ndërsa ai nuk mund të ‘parashikonte” nëse Shtetet e Bashkuara do të kishin një kthim në llojin e “normalitetit” të përjetuar para goditjes pandemike, ai parashikoi që vjeshta dhe dimri i 2021 do të ishte koha kur shumë prej masave të vendosura në vend për të parandaluar përhapjen e virusit do të lehtësoheshin përsëri, në sajë të programit të vaksinave.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet