Vendosni fjalën kyçe....

Netanyahu letër Kurtit: Ju pres në përurimin e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, i ka dërguar një letër kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Në letër theksohet marrëveshja e arritur mes dy vendeve së fundmi si dhe vendimin e Prishtinës për të vendosur ambasadën e Kosovës në Jerusalem, shkruan Lajmi.

Po kështu, Netanyahu thekson se do ishte i lumtur që të mirëpriste Albin Kurtin në përurimin e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem.

“E vlerësoj si shumë të rëndësishëm vendimin e Kosovës për të hapur Ambasadën në Jerusalem dhe iu pres në Izrael për  inaugurimin e saj.” – shkruan ndër të tjera Netanyahu në letrën dërguar Kurtit.