Vendosni fjalën kyçe....

Bomba e Luftës së Dytë Botërore shkakton dëme në qytetin britanik pas shpërthimit të kontrolluar


Një bombë që nga Lufta e Dytë Botërore  ka sjellë probleme në qytetin britanik të Exter ku u gjet.

Nga asgjësimi i saj me shpërthim të kontrolluar shkaktoi dëme të mëdha në shumë banesa të zonës.

Bomba rreth 1-ton u gjet rastësisht nga një vendas ndërsa punonte për zgjerimin e kopshtit të tij dhe duke qenë se mjeti shpërthyes ishte shumë i vjetër xhenierët vendosën të kryenin një shpërthim të kontrolluar për të shmangur ndonjë fatalitet.

Qindra banorë u evakuuan dhe tashmë pas shpërthimit atyre iu është kërkuar që të mos kthehen në shtëpitë e tyre të paktën deri në mbrëmje nga frika e ndonjë elementi të rrezikshëm në ajër.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet