Vendosni fjalën kyçe....

Milan fiton ndaj Romës dhe nuk lejon shkëputjen e Interit


Milani ka marrë një fitore të rëndësishme përballë Romës ditën e sotme në sfidën e luajtur në Olimpico.

Me rezultatin 1-2 kuq e zinjtë marrin 3 pikë të rëndësishme në garën për titullin me Interin që kryeson me katër pikë para.

Ndeshjen e hapi një penallti e shndërruar në gol nga Kessie që mbylli dhe pjesën e parë të lojës.

Më pas në fraksionin e dytë Veretout barazoi shifrat për verdhekuqtë.

Golin e fitoren për djajtë do e shënonte Rebic në minutën e 58.

Roma qëndron në vendin e 5 e ndjekur nga Napoli me një pikë më pak dhe me një ndeshje më pak.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet