Vendosni fjalën kyçe....

Bayern Munich fiton me përmbysje derbin e gjermanisë


Bayern Munich ka fituar me përmbysje derbin ndaj Borusia Dortmund.

Verdhezinjtë shënuan dy gola të shpejtë me Haaland në minutën e 7 dhe 9.

Golave të Haaland iu përgjigj po në pjesën e parë Lewandowski ne minutën e 26 dhe 44 (penallti) duke e mbyllur në barazim fraksionin e parë të lojës.

Në pjesën e dytë bavarezët morën epërsinë me Goretzkan në minutën e 88 ndërsa Lewandowski shënoi golin e tretë personal dhe të katërtin për Bayernin.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet