Vendosni fjalën kyçe....

Si do sillesha si votues në qarqe të ndryshme të vendit


Nga Hysni Gurra

-Korçë, për një gjumash si Mondi nuk do ngrija rehatin të shkoja të votoj.

Për Nikon kurrën e kurrës.

-Elbasan është Flutura, Evisi dhe Monika, Flutura me Evisin përshesh hanë, me Monikën nuk kam gjë po ka një element në listë që ma shpif.

-Berat, Alizotin do e votoja me qejf, s’do i shihja fare emrat e listave tjera.

-Fier, Erioni dhe Enkelejdi më dukën njëlloj, do e mendoja shumë nëse do dilja për të votuar apo jo, 99% jo.

-Gjirokastër, Tritani, Mirela dhe Vangjeli, tre të çartur, nëse del të votosh cilindo prej tyre, je edhe më i çartur se ata.

-Vlorë, Bujari më duket intelektual kauçuku, numrin 8 jo e jo, Luan Ramën do ta votoja me qejf, njeri i lexuar më së paku.

-Durrës, Nuk do prishja një të diel plazhi te Shkëmbi i Kavajës në Durrës për të dalë me votu.

-Lezhë, as nuk e mendoj të dal të votoj Agronin apo Linditën

-Shkodër, vetëm për kunj kisha votuar Tomën

-Kukës, më thanë që ky Flamuri tjetër ia vlente të dilje.

-Dibër, nuk do shihja as edhe një listë, do shkoja që në orën 7:00 për të votuar për Elton Debreshin, minatorin.

-Tiranë, në një qark ku kandidon doktori mos më pyesni për kë do votoja.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet