Vendosni fjalën kyçe....

Goditje e rëndë për Ibrahimoviç, mungon për Suedinë në Euro 2020

Sulmuesi i Milanit Ibrahimoviç do i mungojë Suedisë në ndeshjet e Euro 2020. Ai është dëmtuar në kampionatin italian dhe sado që  dëmtimi nuk kërkon operacion, koha e rikuperimit përputhet me turneun.

Ylli suedez u dëmtua në ndeshjen ndaj Juventusit javën e shkuar. Sipas Daily Mail, ndërsa sulmuesi pësoi vetëm një ndrydhje dhe nuk kërkon operacion, atij i duhen rreth gjashtë javë për t’u rikuperuar, duke e përjashtuar atë nga turneu i cili fillon muajin tjetër.

“Unë fola me Zlatan Ibrahimoviç sot, i cili fatkeqësisht më tha dëmtimi i tij do e ndalojë pjesëmarrjen e tij në Kampionatin Evropian këtë verë.” – tha trajneri i Suedisë Janne Andersson.

“Sigurisht që është një lajm i trishtë, veçanërisht për Zlatan, por edhe për ne. Shpresoj që ai të kthehet përsëri në fushë sa më shpejt të jetë e mundur.” – shtoi ai.

Fillimisht ishte vendosur të zhvillohej verën e kaluar, por Euro 2020 u shty për 11 qershor të këtij viti për shkak të pandemisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *