Vendosni fjalën kyçe....

Kadilli përpara mbledhjes së Kryesisë së PD-së: Do kërkoj dorëheqjen e Bashës

Në pritje të nisjes së mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike, anëtari i saj Fatbardh Kadilli në një deklaratë për mediat përpara nisjes së saj se do i kërkojë Lulzim Bashës dorëheqjen.

Kadilli u shpreh se nuk do të tërhiqet nga asnjë proces politik.

Jam sot për t’i kërkuar dorëheqjen Lulzim Bashën. Sot mbyllet një periudhë zhgënjyese e Partisë Demokratike dhe niset një periudhë shprese.

Nuk tërhiqem nga asnjë proces politik. Sipërmarrja nuk është e lehtë por mbështetja e demokratëve më shtyn që të jem këtu për të ndërtuar një PD të hapur të madhe dhe fituese”-deklaroi Kadilli..