Vendosni fjalën kyçe....

Partizani fiton ndaj Teutës në garën për titull, Skënderbeu fitore për të siguruar mbijetesën

Partizani ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Teutës në përballjen direkt për titullin e Superligës.

Të kuqtë fituan 1-0 në Niko Dovana me golin e Cinarit në pjesën e parë.

Në sfidat e tja edhe Laçi fitoi përballë Tiranës duke mbajtur vendin e tretë me dy pikë më pak se kryesuesit e Superligës.

Ndërsa Skënderbeu mori fitoren e cila e dërgon më afër qëndrimit në Superligë kjo edhe për shkak të fitores së Kukësit ndaj Bylisit dhe humbjes së Kastriotit përballë Vllaznisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *